Evacuation

 • Nosze ewakuacyjne LESS PRO
  4.132,80  brutto

  Na stanie

 • Nosze zbierakowe
  1.398,60  brutto

  Na stanie

 • Stojak na nosze LESS
  2.644,50  brutto

  Na stanie

 • Nosze ewakuacyjne Team-8
  1.404,00  brutto

  Na stanie

 • Nosze płachtowe taktyczne
  311,04  brutto

  Na stanie

Evacuation

Evacuation jest kategorią, w której można odnaleźć profesjonalne akcesoria oraz sprzęt do ewakuacji osoby poszkodowanej. Oferujemy wyłącznie sprawdzone i przetestowane produkty, które zapewniają szybki i bezpieczny transport.

Sprzęt Medline Combat dedykowany jest ratownictwu taktycznemu i wszelkim działaniom wykonywanym w warunkach militarnych, jednak z oferowanych przez nas rozwiązań mogą skorzystać również ratownicy cywilni.

Evacuation – bezpieczna ewakuacja

Evacuation, czyli ewakuacja, jest etapem, który w środowisku taktycznym następuje po zrealizowaniu czynności opisanych w protokole MARCHE, a więc po zatamowaniu masywnych krwotoków, udrożnieniu dróg oddechowych, ustabilizowaniu krążenia, zabezpieczeniu na wypadek hipotermii, czy zabezpieczeniu ran – wszystkiemu, co zagraża zdrowiu bądź życiu żołnierza/funkcjonariusza.

Co ważne, w warunkach militarnych oczekiwanie na ewakuację może wydłużać się do wielu godzin, a nawet dni, dlatego też wyszkolenie personelu medycznego do udzielania pomocy w środowisku taktycznym jest niezwykle ważne.

Ponadto, strefa objęta konfliktem generuje wiele wyzwań pod kątem ewakuacji poszkodowanych z obszaru zagrożenia – determinują ją m. in. dostępne siły, środki, sytuacja taktyczna czy ukształtowanie terenu.

Evacuation, czyli przystąpienie o etapu ewakuacji osoby poszkodowanej, a więc przygotowanie jej do transportu, wymaga użycia odpowiednich narzędzi i sprzętu, które ułatwią szybkie i dynamiczne działania, a jednocześnie będą bezpieczne dla rannego.

Sprzęt do ewakuacji w Medline Combat

Sprzęt do ewakuacji wykorzystywany w obszarze względnie bezpiecznym obejmuje przede wszystkim nosze ewakuacyjne, które po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, a tym samym stają się bardziej mobilne i praktyczne w przenoszeniu.

Do najczęściej wybieranych modeli należą nosze płachtowe oraz nosze rolowane. Pierwsze, które po rozłożeniu przypominają płachtę, po złożeniu osiągają bardzo małe rozmiary, dzięki czemu są łatwe w transporcie.

Nosze płachtowe wyposażone są w kilkanaście uchwytów zlokalizowanych na krawędziach, co pozwala przenosić rannego kilku osobom jednocześnie. Sprawdzą się również przy zastosowaniu techniki ciągnięcia. Nosze tego typu bardzo często wyposażone są również w kieszeń na nogi, która zapobiega wysuwaniu się rannego.

Innym rozwiązaniem, które sprawdzi się w środowisku taktycznym są nosze rolowane, np. nosze rolowane Team-8, które są niezwykle lekkie, kompaktowe – szybkie w rozkładaniu i składaniu. Umożliwiają sprawne wydostanie poszkodowanego ze strefy zagrożenia – przez jedną lub kilkoro osób.

Wyposażone są w osiem uchwytów transportowych oraz specjalne mocowanie, które umożliwia ciągnięcie noszy z poszkodowanym przez jednego operatora. Nosze mają niewielką wagę i kompaktową konstrukcję, a specjalne taśmy pozwalają na ich przytroczenie do kamizelki taktycznej, plecaka czy pasa.

W zależności od sił i środków, do ewakuacji można wykorzystać również deskę ortopedyczną, która – dzięki swojej twardej strukturze – zapewnia poszkodowanym bezpieczny transport. Innymi akcesoriami do transportu rannego są m. in. trójkąty ewakuacyjne, a także taśmy i lonże.

Evacuation, czyli sprawna, szybka i bezpieczna ewakuacja jest niezwykle ważną częścią działań podejmowanych w środowisku taktycznym. Jeśli poszukujesz profesjonalnego sprzętu, który ułatwi transport poszkodowanego, koniecznie odkryj produkty oferowane na Medline Combat.